Wyprawa Koła Naukowego do Maroka 2018
Wyprawa Koła Naukowego Geologów Studentów UJ Maroko 2018 była drugą z rzędu, po zeszłorocznej, zakończonej sukcesem wyprawie na Islandię.
Tym razem zdecydowaliśmy się na południową część Maroka, w której znajdują się słynne lokalizacje mineralogiczne i paleontologiczne.
Odwiedziliśmy takie miejsca jak Bou Azzer znane z minerałów kobaltu, niklu i arsenu, Taouz i Mibladen, w których poszukiwaliśmy m.in. wanadynitów, barytów, wulfenitów, Kerrouchen słynące ze znakomitej jakości agatów i azurytów.
Nie przegapiliśmy lokalizacji paleontologicznych znajdujących się na naszej trasie, takich jak Alnif (będące centrum poszukiwań i handlu trylobitami), poszukiwaliśmy również ramienionogów na dewońskich rafach. Zobaczyliśmy także tropy jurajskich dinozaurów w okolicach Imilchil. Prócz celów stricte geologicznych i poznawczych, naszym celem była również integracja grupy oraz poznanie lokalnej kultury.
Wyprawa Koła Naukowego Geologów Studentów UJ Maroko 2018 była drugim z rzędu zagranicznym wyjazdem (po zeszłorocznym na Islandię).
Tym razem Koło Naukowe Geologów Studentów UJ wyruszyło w podróż do południowej część Maroka, w której znajdują się słynne lokalizacje mineralogiczne i paleontologiczne.
Odwiedziliśmy takie miejsca jak Bou Azzer (znane z minerałów kobaltu, niklu i arsenu), Taouz i Mibladen (w których poszukiwaliśmy m.in. wanadynitów, barytów, wulfenitów) i Kerrouchen (słynące ze znakomitej jakości agatów i azurytów).
Nie przegapiliśmy lokalizacji paleontologicznych znajdujących się na naszej trasie, takich jak Alnif (będące centrum poszukiwań i handlu trylobitami). Zajęliśmy się również poszukiwaniem ramienionogów na dewońskich rafach. W okolicach Imilchil zobaczyliśmy tropy jurajskich dinozaurów.
Oprócz wyprawy geologicznej nasza podróż miała na celu integrację grupy oraz poznanie nowej, lokalnej kultury.








