Małopolska Noc Naukowców - rok 2012

Małopolska Noc Naukowców odbyła się w Instytucie Nauk Geologicznych UJ 28 września 2012 w godzinach 19.30-24.00

W tym roku główną atrakcją była wystawa Blink & Glamour  w świecie kryształów prezentowana w Muzeum Geologicznym Instytutu. Ponadto można było przeżyć spotkanie z tajemniczymi przybyszami z kosmosu, czyli meteorytami, również prezentowanymi w Muzeum Geologicznym. Na uwagę zasługiwała również piękna kolekcja minerałów, która prezentowana była w niecodziennej odsłonie. 
Na warsztatach z paleontologii uczestnicy mogli zapoznać się z piękną kolekcją skamieniałości z okolic Krakowa, a także dowiedzieć się dlaczego gotuje się skały. Prowadzący prezentowali również skały budujące Wzgórze Wawelskie, pod mikroskopem.
 
Ponadto dla zwiedzających otwarta była pracowni mikroskopii skaningowej, gdzie prezentowano działanie mikroskopu skaningowego  dzięki któremu można zobaczyć  można było minerały i skamieniałości powiększone 500 000 razy!
Podczas tej magiczne Nocy prezentowane były wybuchy wulkanu Jagiellonius, ostatniego czynnego wulkanu w Polsce. Studenci z Koła Naukowego Geologów przedstawiali w jaki sposób zmieniał się układ kontynentów w dziejach Ziemi. 
Paleokino, czyli kino geologiczne pod gołym niebem umilało zwiedzającym czas oczekiwania na zajęcia. 
 
Ogółem  tej Nocy odwiedziło nas 1700 osób! Mamy nadzieję, że w przyszłym roku również odwiedzą nas Państwo tak tłumnie, bo planujemy jeszcze więcej atrakcji!