Marta Świerczek

obrona pracy: 2006, promotor: dr Renata Jach

Studentką ING byłam w latach 2002 – 2006. W tym okresie poznałam niesamowitych ludzi z którymi w niebanalny sposób mogłam dzielić moją pasję do nauk o ziemi. Moje zainteresowania zdecydowanie sie pogłębiły w tamtym okresie i dopiero na studiach zdałam sobie sprawę jak fascynujaca jest geologia która nas otacza.

Studiowanie geologii na UJ-cie poszerza horyzonty i daje możliwość odkrywania i pogłębiania tak licznych dziedzin które się na naukę geologii składają.

Kadra ING, zafascynowana swoją pracą i indiwidualnymi badaniami była bardzo motywująca i pomocna w ciągu całego okresu studiów. Nasze indiwidualne zainteresowania różnymi aspektami geologii były starannie prowadzone podczas prac licencjackich i magisterskich.

Wycieczki podkrakowskie i inne praktyki terenowe to fantastyczna okazja na zintegrowanie wszystkiego o czym sie uczylismy na zajęciach. To również fajna przygoda geologa w towarzystwie kolegów and koleżanek z grupy.

Osobiscie po ukończeniu studiów geologii na ING byłam zainteresowana pogłębianiem swojej wiedzy ale również wprowadzeniem jej w praktykę. Ostatecznie, złożyłam kilka aplikacjii o studia doktoranckie w Wielkiej Brytanii i wybrałam projekt na Uniwersytecie Heriot-Watt w Edynburgu. Celem tych studiów była analiza nieciągłości geologicznych i ich wpływ na właściwości skał zbiornikowych ropy naftowej i gazu. Był to idealny wybór i naturalny bieg rzeczy ponieważ byłam w stanie użyć wiele zdobytych wcześniej umiejętności z różnych dziedzin geologii które były częścią kursu na ING.

Ofertę pracy dostałam jeszcze w trakcie doktoratu, rok przed planowanym ukończeniem i obecnie pracuję dla firmy konsultingowej w Walii Północnej specjalizujacej sie w typowaniu obszarów perspektywicznych ropy naftowej i gazu. Moja praca polega głównie na geologicznej interpretacji danych sejsmicznych. Projekty nad którymi pracuję różnią się pod wieloma wzgledami co czyni moją prace bardzo ciekawą. Ponieważ jest to firma konsultingowa, jej produkty i możliwość przeprowadzania różnego typu analiz sprawia ze jest ona atrakcyjna dla szerokiego typu klientów z różnych części świata. Dla mie to oznacza analizę danych z różnych basenów i regionów geologicznych co pozwala mi na dalsze poszerzaniem wiedzy jak również podróże i zaznajamianie się z innymi kulturami. Do tej pory w ramach pracy odwiedziłam Seul, Houston, Calgary, Bangkok, Islamabad, Amman, Stambuł i Oslo, niektóre miejsca kilkakrotnie.

Studiowanie geologii na ING otworzyło dla mnie „falę możliwości”. Mój nowy dom – Walia jest fantastycznym miejscem dla osób kochających przyrodę jak ja, więc aktywnie łącze tutaj przyjemne z pożytecznym J

 

   Marta